Licensed to Athletic Directors Edge - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/8/2015 10:15 PM
                       Deerfield Classic 2015 - 5/8/2015                       
                                   Deerfield                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Classic Rec.: R 14.84  5/2/2008    Megan Rennhack, Dod                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Severson, Emma            12 Columbus                 16.51Q  3 
  2 Diaz, Krista              10 Belleville               16.67Q  2 
  3 Eck, Kiley                10 Lake Mills               17.72Q  1 
  4 Huth, Sadie               10 Omro                     17.73q  2 
  5 Sanderson, Maggie         12 Wayland Acad             17.84q  1 
  6 Kowski, Katie             12 Marshall                 17.88q  3 
  7 Carpenter, Grace          10 Cambridge                17.98q  1 
  8 Brouette, Mikayla         10 Pardeeville              17.99q  1 
  9 Jolicoeur, Mckenzie       12 Deerfield                18.18   2 
 10 Roth, Michelle            12 Omro                     18.30   3 
 11 Marren, Emma              11 Cambridge                18.96   3 
 12 Geiger, Natalie           10 Lomira                   19.02   2 
 13 Haines, Tia               12 Deerfield                19.03   3 
 14 Nelson, Sarah             10 Lake Mills               19.22   2 
 15 Soda, Nellie               9 Princeton/Gr             19.55   1 
 16 Rowley, Grace              9 Wayland Acad             19.90   2 
 17 Caldwell, Felicia         12 Albany                   20.72   3 
 18 Preston, Sidney            9 Pardeeville              20.95   3 
 19 Dominguez, Liz            10 Marshall                 21.36   1 
 20 Lopez, Brenda             12 Marshall                 22.06   2 
 21 Finley, Savannah           9 Albany                   22.28   1 
 22 Benes, Jazzy              10 Wayland Acad             22.75   3 
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Classic Rec.: R 14.84  5/2/2008    Megan Rennhack, Dod                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Severson, Emma            12 Columbus                 16.35   10   
  2 Diaz, Krista              10 Belleville               16.77    8   
  3 Huth, Sadie               10 Omro                     17.29    6   
  4 Eck, Kiley                10 Lake Mills               17.50    5   
  5 Brouette, Mikayla         10 Pardeeville              17.63    4   
  6 Kowski, Katie             12 Marshall                 17.67    3   
  7 Sanderson, Maggie         12 Wayland Acad             17.68    2   
  8 Carpenter, Grace          10 Cambridge                17.74    1   
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Classic Rec.: R 14.00  1996        Scott Wick, Sugar River                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Meierdirk, Rance          12 Rio                      16.32Q  2 
  2 Lautenschlager, Jacob     10 Omro                     16.47Q  3 
  3 Neuberger, Brandon        11 Marshall                 16.70Q  1 
  4 Boley, Colton             12 Belleville               16.57q  2 
  5 Jarlsberg, PJ             11 Cambridge                16.80q  1 
  6 Hatzinger, Greg           11 Marshall                 16.81q  3 
  7 Krause, Daniel            11 Princeton/Gr             17.08q  3 
  8 Soda, Jack                 9 Princeton/Gr             17.55q  1 
  9 Perry, Tanner             10 Columbus                 17.60   2 
 10 Jensen, Matt              12 Deerfield                17.97   1 
 11 Rielly, Grady              9 Darlington               18.34   2 
 12 Brill, Levi                9 Lake Mills               18.47   1 
 13 Croushore, Thorin         12 Monticello               19.29   1 
 14 Wanderse, Noah            11 Princeton/Gr             19.30   2 
 15 Myers, Cole                9 Belleville               19.76   3 
 16 Tubbs, Jacob               9 Lomira                   20.29   2 
 17 Nedza, Jameson             9 Pardeeville              20.38   1 
 18 Wagner, Mitchell          10 Darlington               20.48   3 
 19 Pope, DJ                  12 Deerfield                20.66   2 
 20 Reigel, Scott             12 Pardeeville              21.76   3 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Classic Rec.: R 14.00  1996        Scott Wick, Sugar River                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Meierdirk, Rance          12 Rio                      15.60   10   
  2 Lautenschlager, Jacob     10 Omro                     16.03    8   
  3 Jarlsberg, PJ             11 Cambridge                16.56    6   
  4 Boley, Colton             12 Belleville               16.60    5   
  5 Hatzinger, Greg           11 Marshall                 16.86    4   
  6 Soda, Jack                 9 Princeton/Gr             16.86    3   
  7 Krause, Daniel            11 Princeton/Gr             16.96    2   
  8 Neuberger, Brandon        11 Marshall                 17.30    1   
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Classic Rec.: R 12.30  1993        Schwedfeger, Wayland                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hutzler, Dakota           10 Rio                      13.24Q  5 
  2 Hampton, Allison          12 Cambridge                13.29Q  4 
  3 Fahey, Logan              11 Belleville               13.54Q  1 
  4 Braithwaite, Tori         10 Marshall                 13.71Q  2 
  5 Spaanem, Abby             11 Cambridge                13.84Q  3 
  6 Topel, Katie              12 Lake Mills               13.68q  1 
  7 Ott, Haley                10 Pardeeville              13.72q  5 
  8 Kinney, Kaisey            10 Deerfield                13.94q  4 
  9 Buscemi, Hannah           11 Lake Mills               14.22   2 
 10 Patrick, Erica             9 Columbus                 14.28   2 
 11 Ortiz, Lyla                9 Omro                     14.45   3 
 12 Riggs, Alexis             10 Princeton/Gr             14.47   1 
 13 Barlow, Julianna          11 Marshall                 14.67   1 
 14 Bajwa, Puneet             12 Lomira                   14.72   3 
 15 Beyer, Katie              11 Columbus                 14.74   3 
 16 Thull, Bricarah            9 Omro                     14.96   4 
 17 Doyle, Kaitlyn            11 Lake Mills               15.05   5 
 18 Seaver, Tori              12 Madison Tri-             15.06   5 
 19 Seidling, Savana          11 Princeton/Gr             15.38   3 
 20 Miller, Ana               11 Wayland Acad             15.41   5 
 21 Wieser, Devyn             11 Belleville               15.55   2 
 22 Williams, Sion            10 Wayland Acad             15.60   2 
 23 Lee, Brianna              11 Marshall                 15.64   5 
 24 Saucedo, Amanda            9 Pardeeville              15.69   2 
 25 James-Atkins, Courtney     9 Wayland Acad             15.86   1 
 26 Lehr, Natalie             12 Monticello               16.00   1 
 27 Ritsch, Addie              9 Deerfield                16.11   3 
 28 Ries, Ellie               11 Lomira                   16.24   5 
 29 McKillip, Mandy           12 Darlington               16.26   5 
 30 Chicker, Hallie           12 Monticello               16.79   4 
 31 Smith, Lacie              10 Darlington               17.27   4 
 32 Lewer, Tiahna              9 Pardeeville              17.45   1 
 33 Erickson, Autumn           9 Deerfield                18.81   2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Classic Rec.: R 12.30  1993        Schwedfeger, Wayland                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hutzler, Dakota           10 Rio                      12.99   10   
  2 Hampton, Allison          12 Cambridge                13.08    8   
  3 Spaanem, Abby             11 Cambridge                13.49    6   
  4 Topel, Katie              12 Lake Mills               13.54    5   
  5 Braithwaite, Tori         10 Marshall                 13.57    4   
  6 Fahey, Logan              11 Belleville               13.60    3   
  7 Ott, Haley                10 Pardeeville              13.70    2   
  8 Kinney, Kaisey            10 Deerfield                14.35    1   
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Classic Rec.: R 10.66  2007        Kyle Russell, Deerfield                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Iwaugwu, Obi              10 Madison Tri-             11.71Q  3 
  2 Dunkleburger, Ben          9 Lake Mills               11.72Q  2 
  3 Nickerson, Cole           11 Deerfield                11.80Q  5 
  4 Tritt, Derek              12 Omro                     11.82Q  4 
  5 Moen, Collin              11 Lake Mills               12.15Q  1 
  6 Shemanski, Brandon        12 Belleville               11.85q  2 
  7 Canalas, Kyle             12 Rio                      11.89q  3 
  8 Smith, Nick               11 Belleville               12.03q  5 
  9 Brereton, Brandon         11 Pardeeville              12.04   2 
 10 von Schledorn, Michael    11 Lomira                   12.06   2 
 11 Grahm, Dante              11 Rio                      12.11   4 
 12 Bisco, Jake               11 Marshall                 12.20   4 
 13 Stormer, Will             11 Columbus                 12.21   1 
 14 Soria, Ethan              11 Lomira                   12.25   5 
 15 Ott, Sam                  11 Columbus                 12.32   3 
 16 Loomis, Alex              12 Cambridge                12.37   5 
 17 Martin, Cole              11 Belleville               12.41   4 
 18 Georgeson, Hunter         10 Albany                   12.42   2 
 19 Polzin, Bennett           12 Lake Mills               12.44   4 
 20 Dunkleberger, Harold      12 Lake Mills               12.45   3 
 21 Khang, Damon               9 Pardeeville              12.69   3 
 22 Garcha, Arjun              9 Wayland Acad             12.70   5 
 23 Borges, Christian         11 Lomira                   12.70   1 
 24 Bolsch, Kameron            9 Darlington               12.74   1 
 25 Leisses, Colton           12 Columbus                 12.77   2 
 26 Aron, Drew                11 Omro                     12.97   3 
 27 Blosch, Curtis             9 Darlington               13.07   4 
 28 Alpar, Ogan               12 Wayland Acad             13.08   4 
 29 Shorstov, Rusty           12 Wayland Acad             13.08   3 
 30 Holland, Taran            11 Princeton/Gr             13.22   5 
 31 Wanicharoenchai, Eugene   12 Deerfield                13.57   2 
 32 Keip, Jacob               11 Randolph/Cam             14.20   1 
 33 Taylor, Alex               9 Madison Tri-             14.37   5 
 34 Bashynski, Cody            9 Randolph/Cam             14.44   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Classic Rec.: R 10.66  2007        Kyle Russell, Deerfield                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tritt, Derek              12 Omro                     11.40   10   
  2 Dunkleburger, Ben          9 Lake Mills               11.54    8   
  3 Iwaugwu, Obi              10 Madison Tri-             11.55    6   
  4 Nickerson, Cole           11 Deerfield                11.57    5   
  5 Shemanski, Brandon        12 Belleville               11.74    4   
  6 Canalas, Kyle             12 Rio                      11.91    3   
  7 Smith, Nick               11 Belleville               11.92    2   
  8 Moen, Collin              11 Lake Mills               11.97    1   
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Classic Rec.: R 5:07.23  5/2/2008    Ashley Beutler, Sugar River               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Currie, Sydney            11 Cambridge              5:18.69   2  10   
  2 Woyak, Sydnee             11 Albany                 5:47.11   2   8   
  3 Kuczkowski, Kaytlin       11 Lomira                 5:48.75   2   6   
  4 Weiss, Allison             9 Madison Tri-           5:50.07   2   5   
  5 Roska, Brianne            12 Belleville             5:53.04   2   4   
  6 Jing, Crystal             10 Madison Tri-           5:56.54   2   3   
  7 Willihnganz, Sophie       12 Wayland Acad           6:01.68   2   2   
  8 Barr, Sam                 12 Belleville             6:02.69   2   1   
  9 Risley, Ashley            11 Monticello             6:05.13   2 
 10 Bauer, Paige               9 Lomira                 6:12.55   2 
 11 Blumer, Lauren            10 Albany                 6:13.12   1 
 12 Sydow, Jamie               9 Columbus               6:16.01   2 
 13 Quinn, Ella               10 Lake Mills             6:17.26   2 
 14 Kirchmeier, Nadiya        10 Pardeeville            6:21.96   1 
 15 Shelley, Mara             12 Deerfield              6:26.26   1 
 16 Warner, Jessica           10 Lake Mills             6:27.80   1 
 17 Blum, Lilly               12 Monticello             6:32.05   1 
 18 Moseley, Jaci             11 Darlington             6:37.07   1 
 19 McCoy, Kerry              11 Belleville             6:40.36   1 
 20 Lentz, Alexis             10 Pardeeville            6:48.36   1 
 21 Zinecker, Julia            9 Princeton/Gr           6:50.51   1 
 22 Petzold, Rachel            9 Madison Tri-           6:51.60   2 
 23 Hauser, Hannah            11 Darlington             6:57.50   1 
 24 Taminga, Madeline         11 Randolph/Cam           7:15.49   1 
 25 Nettles, Lorissa          10 Marshall               7:21.23   1 
 26 Shan, Sophia              11 Wayland Acad           7:58.84   1 
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Classic Rec.: R 4:23.73  5/6/2011    Ryan McCoy, Sugar River                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heise, Dillon             10 Omro                   4:40.14   2  10   
  2 Wright, Andrew            10 Omro                   4:44.14   2   8   
  3 Currie, Spencer            9 Cambridge              4:49.03   2   6   
  4 Anderson, Ben             12 Cambridge              4:49.86   2   5   
  5 Scheel, Chase             11 Lake Mills             4:50.09   2   4   
  6 Schultz, Thomas           12 Darlington             4:51.32   2   3   
  7 Thering, Bennett          11 Marshall               4:51.34   2   2   
  8 Evenstad, Tanner           9 Darlington             4:52.43   2   1   
  9 Wright, Logan             10 Columbus               4:56.14   2 
 10 Meierdirk, Regan          12 Pardeeville            5:00.63   2 
 11 Langer, Jensen            11 Marshall               5:08.04   2 
 12 Edge, Justin              11 Belleville             5:08.64   2 
 13 Smith, Sam                12 Princeton/Gr           5:09.09   2 
 14 Beckwith, Dylan           12 Monticello             5:10.77   2 
 15 King, Paul                 9 Darlington             5:16.19   1 
 16 Elmer, Jacob              10 Albany                 5:20.39   1 
 17 Bollig, Ben                9 Lake Mills             5:26.59   1 
 18 Matzelle, Joseph          11 Lake Mills             5:29.98   1 
 19 Steiner, Aaron            12 Deerfield              5:31.17   1 
 20 Mertz, Kristian           11 Randolph/Cam           5:34.99   1 
 21 Parker, Logun              9 Albany                 5:42.61   1 
 22 Boyce, William             9 Madison Tri-           5:48.03   1 
 23 Ott, Jacob                 9 Pardeeville            5:50.83   1 
 24 Ehlert, Jacob             12 Rio                    5:56.26   1 
 25 Raihala, Matthew          10 Madison Tri-           5:56.48   1 
 26 Swain, Carroll             9 Randolph/Cam           5:57.52   1 
 27 Rabideau, Danny           11 Lomira                 5:59.60   1 
 28 Wagner, Carl               9 Madison Tri-           6:03.27   1 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
Classic Rec.: R 1:48.07  2003        , Columbus                                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Belleville                                          1:52.22   3  10   
  2 Cambridge                                           1:54.83   3   8   
  3 Omro                                                1:55.32   3   6   
  4 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)                      1:55.60   3   5   
  5 Columbus                                            1:57.20   2   4   
  6 Lake Mills                                          1:58.06   2   3   
  7 Lomira                                              1:58.63   2   2   
  8 Princeton/Green Lake                                2:00.36   3   1   
  9 Darlington                                          2:00.76   3 
 10 Marshall                                            2:07.88   2 
 11 Wayland Academy                                     2:09.23   2 
 12 Pardeeville                                         2:13.71   1 
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
Classic Rec.: R 1:32.40  2007        , Columbus                                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Omro                                                1:33.09   3  10   
  2 Belleville                                          1:34.88   3   8   
  3 Marshall                                            1:35.20   3   6   
  4 Deerfield                                           1:35.97   3   5   
  5 Princeton/Green Lake                                1:36.31   3   4   
  6 Cambridge                                           1:36.65   3   3   
  7 Darlington                                          1:38.28   2   2   
  8 Columbus                                            1:38.47   2   1   
  9 Lomira                                              1:39.13   2 
 10 Pardeeville                                         1:46.51   2 
 11 Wayland Academy                                     1:46.93   2 
 12 Randolph/Cambria-Friesland                          2:00.05   2 
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Classic Rec.: R 58.82  2003        Emily Raymond, Columbus                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Campbell, Aidan           11 Madison Tri-           1:01.48   5  10   
  2 Langkamp, Carly           11 Darlington             1:02.75   5   8   
  3 Neuman, Jessie            11 Wayland Acad           1:02.96   5   6   
  4 Wyman, Amber              12 Deerfield              1:03.21   5   5   
  5 Mortaloni, Ciearria       11 Albany                 1:05.26   4   4   
  6 Ott, Haley                10 Pardeeville            1:05.83   4   3   
  7 Eck, Kiley                10 Lake Mills             1:06.02   5   2   
  8 Lietha, Mikaela           11 Columbus               1:06.17   5   1   
  9 Hoesly, Lyndsay           12 Albany                 1:07.09   3 
 10 Halverson, Madeline        9 Albany                 1:07.46   4 
 11 Severson, Olivia          10 Columbus               1:08.51   3 
 12 Buchli, Kayli              9 Lake Mills             1:08.66   4 
 13 Moore, Sydney              9 Columbus               1:09.51   3 
 14 Hensel, Molly             11 Cambridge              1:10.78   2 
 15 Fitzsimmons, Brianna      11 Marshall               1:10.87   3 
 16 Zanow, Mackenzie          12 Monticello             1:11.41   3 
 17 Bolger, Ashlyn             9 Cambridge              1:14.88   1 
 18 Risley, Ashley            11 Monticello             1:15.22   2 
 19 Travis-Gonzalez, Brittan  12 Deerfield              1:15.66   2 
 20 Schuetz, Cheyenne         11 Darlington             1:16.76   1 
 21 Halvorson, Allie          11 Darlington             1:21.14   1 
 22 DeYoung, Dana             11 Randolph/Cam           1:22.94   2 
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Classic Rec.: R 49.24  1993        Ryan Truschinski, Marshall                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Resnick, Michael          12 Cambridge                51.84   6  10   
  2 Hess, Chris               11 Omro                     51.86   6   8   
  3 Yaun, Andy                11 Monticello               52.06   6   6   
  4 Coughlin, Noah            10 Columbus                 53.61   6   5   
  5 Reeves, Beau              11 Wayland Acad             53.92   5   4   
  6 Feucht, Collin            10 Lomira                   55.29   6   3   
  7 Diaz, Lukas               11 Belleville               56.15   5   2   
  8 Georgeson, Hunter         10 Albany                   56.37   5   1   
  9 Dull, Ryan                11 Belleville               56.47   4 
 10 Bloede, Jacob             10 Omro                     56.96   5 
 11 Gillett, Alec             12 Marshall                 57.19   4 
 12 Levenhagen, Isaac         10 Lomira                   57.94   3 
 13 Waldrop, Matt             12 Pardeeville              58.27   3 
 14 Thomas, Jack              11 Lake Mills               58.29   2 
 15 Kilgas, Isaiah            11 Omro                     58.38   5 
 16 Croushore, Thorin         12 Monticello               58.39   5 
 17 Westlake, Connor           9 Columbus                 58.72   4 
 18 Wilson, Michael            9 Cambridge                58.91   6 
 19 Trow, Connor              10 Albany                   58.98   2 
 20 Sharp, Dustin             11 Lomira                   59.41   3 
 21 Dell, Curtis               9 Wayland Acad             59.55   4 
 22 Grimes, Justin            10 Columbus                 59.55   4 
 23 Hansen, Cal               10 Deerfield                59.57   4 
 24 Trapp, Cole               11 Albany                   59.81   3 
 25 Wick, Jeremy              12 Darlington             1:00.38   3 
 26 Davies, Peter             11 Madison Tri-           1:01.68   1 
 27 Wanderse, Noah            11 Princeton/Gr           1:01.91   3 
 28 Roussager, David          12 Monticello             1:03.06   2 
 29 Ebert, Aarron             10 Randolph/Cam           1:06.40   1 
 30 Reigel, Scott             12 Pardeeville            1:07.17   2 
 31 Johnson, Sam               9 Randolph/Cam           1:15.79   1 
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Classic Rec.: R 51.57  2003        , Columbus                                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Deerfield                                             54.23   3  10   
  2 Lake Mills                                            54.37   3   8   
  3 Columbus                                              55.48   3   6   
  4 Lomira                                                56.75   2   5   
  5 Omro                                                  56.93   3   4   
  6 Darlington                                            57.11   2   3   
  7 Belleville                                            57.77   3   2   
  8 Princeton/Green Lake                                  58.23   2   1   
  9 Cambridge                                             59.02   2 
 10 Marshall                                            1:00.13   3 
 11 Monticello                                          1:01.31   2 
 12 Pardeeville                                         1:01.67   1 
 13 Wayland Academy                                     1:02.75   1 
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Classic Rec.: R 44.35  5/6/2011    Columbus, Columbus                          
                       J Basten, J Johnson, B Rhode, J Ritchie           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Omro                                                  45.67   3  10   
  2 Deerfield                                             45.93   3   8   
  3 Belleville                                            45.97   3   6   
  4 Rio                                                   46.12   2   5   
  5 Marshall                                              46.14   3   4   
  6 Lake Mills                                            46.40   1   3   
  7 Columbus                                              46.62   3   2   
  8 Lomira                                                47.05   1   1   
  9 Cambridge                                             47.30   3 
 10 Darlington                                            47.61   2 
 11 Princeton/Green Lake                                  50.14   2 
 12 Pardeeville                                           51.63   2 
 13 Randolph/Cambria-Friesland                            52.01   2 
 14 Wayland Academy                                       52.11   2 
 
Event 13  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Classic Rec.: R 44.48  5/2/2008    Megan Rennhack, Dod                         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hutzler, Dakota           10 Rio                      47.43   4  10   
  2 Muth, Monica              12 Cambridge                47.86   4   8   
  3 Severson, Emma            12 Columbus                 49.78   4   6   
  4 Kowski, Katie             12 Marshall                 50.00   4   5   
  5 Gill, Raman               11 Madison Tri-             50.83   4   4   
  6 Roth, Michelle            12 Omro                     51.28   3   3   
  7 Eck, Kiley                10 Lake Mills               51.83   3   2   
  8 Buchholz, Ashley           9 Omro                     51.93   3   1   
  9 Diaz, Krista              10 Belleville               52.46   4 
 10 Brouette, Mikayla         10 Pardeeville              52.74   3 
 11 Dominguez, Liz            10 Marshall                 54.79   2 
 12 Talbott, Morgan           11 Cambridge                54.97   2 
 13 Eggers, Nicole             9 Marshall                 55.88   3 
 14 Wegner, Taylor             9 Princeton/Gr             56.29   3 
 15 Haines, Tia               12 Deerfield                56.43   2 
 16 Roberts, Ciara            10 Belleville               56.68   2 
 17 Geiger, Natalie           10 Lomira                   57.17   2 
 18 Doyle, Kaitlyn            11 Lake Mills               59.20   1 
 19 Caldwell, Felicia         12 Albany                 1:02.48   2 
 20 Finley, Savannah           9 Albany                 1:02.63   1 
 21 Benes, Jazzy              10 Wayland Acad           1:10.79   1 
 
Event 14  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Classic Rec.: R 39.66  2003        Cody Mussehl, Sugar River                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meierdirk, Rance          12 Rio                      40.11   4  10   
  2 Boley, Colton             12 Belleville               41.07   4   8   
  3 Johnson, Andrew           10 Omro                     41.19   4   6   
  4 Soda, Sawyer              12 Princeton/Gr             42.43   4   5   
  5 Soda, Jack                 9 Princeton/Gr             43.02   4   4   
  6 Krause, Daniel            11 Princeton/Gr             43.15   3   3   
  7 Hatzinger, Greg           11 Marshall                 44.58   3   2   
  8 Perry, Tanner             10 Columbus                 44.77   3   1   
  9 Lautenschlager, Jacob     10 Omro                     45.15   3 
 10 Rielly, Grady              9 Darlington               45.70   2 
 11 Keach, Austin             10 Lake Mills               47.01   2 
 12 Croushore, Thorin         12 Monticello               47.31   2 
 13 Brill, Levi                9 Lake Mills               47.37   1 
 14 Myers, Cole                9 Belleville               47.67   1 
 15 Johnson, Trevor           10 Darlington               47.93   2 
 16 Jensen, Matt              12 Deerfield                48.01   3 
 17 Aron, Drew                11 Omro                     48.68   2 
 18 Jarlsberg, PJ             11 Cambridge                49.38   4 
 19 Tubbs, Jacob               9 Lomira                   50.27   1 
 20 Nedza, Jameson             9 Pardeeville              50.96   1 
 
Event 15  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Classic Rec.: R 2:19.70  2007        Ashley Beutler, Sugar River               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Currie, Sydney            11 Cambridge              2:19.61R  3  10   
  2 Campbell, Aidan           11 Madison Tri-           2:20.77   3   8   
  3 Meister, Johanna          12 Darlington             2:30.31   3   6   
  4 Hess, Kelly                9 Omro                   2:34.06   3   5   
  5 Hagenow, Ashley            9 Rio                    2:37.83   3   4   
  6 Schilling, Paige          10 Darlington             2:38.27   3   3   
  7 Rieckmann, Erin            9 Cambridge              2:38.34   3   2   
  8 O'Connor, Lauren          11 Belleville             2:38.79   3   1   
  9 Barr, Sam                 12 Belleville             2:39.08   3 
 10 Roska, Brianne            12 Belleville             2:41.23   3 
 11 Tebon, Ally                9 Deerfield              2:43.40   3 
 12 Brunell, Carlie            9 Columbus               2:48.31   2 
 13 Hinzman, Mira             10 Rio                    2:48.61   2 
 14 Kirchmeier, Nadiya        10 Pardeeville            2:51.10   2 
 15 Carillo, MiMi             12 Marshall               2:51.76   2 
 16 Schroedl, Britney          9 Lake Mills             2:52.29   3 
 17 Shelley, Mara             12 Deerfield              2:53.70   2 
 18 Quinn, Ella               10 Lake Mills             2:58.53   2 
 19 Bakken, Morgan            12 Marshall               3:00.34   1 
 20 Warner, Jessica           10 Lake Mills             3:04.29   2 
 21 Zinecker, Julia            9 Princeton/Gr           3:05.80   1 
 22 Lentz, Alexis             10 Pardeeville            3:06.47   2 
 23 DeYoung, Dana             11 Randolph/Cam           3:15.17   1 
 24 Taminga, Madeline         11 Randolph/Cam           3:16.15   1 
 25 Kamrath, Jennifer         10 Pardeeville            3:17.37   1 
 26 Kasongo, Bernice          12 Wayland Acad           3:18.32   1 
 
Event 16  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Classic Rec.: R 1:57.82  5/6/2011    Dennis Haak, Sugar River                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaashagen, Carson         11 Cambridge              1:59.47   4  10   
  2 Kaiser, Gus               10 Cambridge              2:01.23   4   8   
  3 Wesner, Jordan            12 Princeton/Gr           2:01.39   4   6   
  4 Erck, Nate                10 Omro                   2:02.59   4   5   
  5 Heise, Dillon             10 Omro                   2:03.59   4   4   
  6 Zuber, John               12 Monticello             2:04.21   4   3   
  7 Siegenthaler, Dane        12 Darlington             2:04.31   4   2   
  8 Osterloth, Kohei          11 Columbus               2:04.43   4   1   
  9 Bachmann, Robert          12 Wayland Acad           2:04.65   4 
 10 Cwynar, Blake             11 Darlington             2:08.46   3 
 11 Primmer, Eli              12 Lake Mills             2:10.80   3 
 12 Gillett, Jared            10 Marshall               2:11.86   4 
 13 Holland, Ricky            12 Deerfield              2:12.06   3 
 14 Brackebusch, Ben          12 Marshall               2:13.15   3 
 15 Madriz, Manny             11 Wayland Acad           2:13.88   3 
 16 Anderson, Ben             12 Cambridge              2:14.85   4 
 17 Grady, Joe                11 Marshall               2:18.46   2 
 18 Segerlund, Josef          12 Wayland Acad           2:19.39   2 
 19 Zhai, Kervin               9 Wayland Acad           2:19.49   3 
 20 Hosler, Jordan            10 Belleville             2:19.80   2 
 21 Krueger, Clay             12 Deerfield              2:20.51   3 
 22 Danner, Erik              11 Lomira                 2:20.83   2 
 23 Weidemann, Teegan          9 Columbus               2:21.54   3 
 24 Reifert, Evan              9 Belleville             2:22.43   2 
 25 Pastorius, Sage           10 Lomira                 2:22.70   1 
 26 Mertz, Kristian           11 Randolph/Cam           2:25.14   2 
 27 Davies, Peter             11 Madison Tri-           2:26.14   2 
 28 Roussager, David          12 Monticello             2:27.95   2 
 29 Elmer, Jacob              10 Albany                 2:33.81   1 
 30 Swain, Carroll             9 Randolph/Cam           2:39.25   1 
 31 Hoffmaster, Max           10 Monticello             2:41.78   2 
 32 Horton, Brody              9 Pardeeville            2:42.85   1 
 
Event 17  Girls High Jump
=======================================================================
Classic Rec.: R  5-05  5/6/2011    Anne Rauschert, Wayland Acad                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stein, Elyssa              9 Cambridge              5-03.00   10   
  2 DeYoung, Dana             11 Randolph/Cam           4-10.00    8   
  3 Wiese, Trisha             12 Belleville            J4-10.00    6   
  4 Gill, Raman               11 Madison Tri-          J4-10.00    5   
  5 Taylor, Kathy             11 Columbus               4-08.00    4   
  6 Buchholz, Ashley           9 Omro                  J4-08.00    3   
  7 Riggs, Alexis             10 Princeton/Gr           4-06.00    1.50
  7 Olson, Jessie             11 Columbus               4-06.00    1.50
  9 Preston, Sidney            9 Pardeeville           J4-06.00  
  9 Jensen, Maren              9 Deerfield             J4-06.00  
  9 Pache, Jordan             11 Marshall              J4-06.00  
 12 Lentz, Alexis             10 Pardeeville            4-04.00  
 12 Fitzsimons, Sadie         10 Darlington             4-04.00  
 12 Jacobs, Jessica           10 Deerfield              4-04.00  
 
Event 18  Boys High Jump
=======================================================================
Classic Rec.: R  6-06  1995        John Gray, Dodgeland                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wesner, Jordan            12 Princeton/Gr           6-08.00R  10   
  2 Lautenschlager, Jacob     10 Omro                   6-02.00    8   
  3 Meierdirk, Rance          12 Rio                    6-00.00    6   
  4 Perry, Tanner             10 Columbus               5-10.00    5   
  5 Hatzinger, Greg           11 Marshall              J5-10.00    3.50
  5 Hofer, Tanner             12 Belleville            J5-10.00    3.50
  7 Neuberger, Brandon        11 Marshall               5-08.00    2   
  8 Iwaugwu, Obi              10 Madison Tri-          J5-08.00    1   
  9 Keach, Austin             10 Lake Mills             5-06.00  
  9 Johnson, Trevor           10 Darlington             5-06.00  
  9 Jensen, Matt              12 Deerfield              5-06.00  
  9 Stollfus, Seth            10 Pardeeville            5-06.00  
 
Event 19  Girls Pole Vault
=======================================================================
Classic Rec.: R  9-07  5/8/2009    Tai Hansen, Marshall Hig                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Breunig, Katie            12 Columbus               9-00.00   10   
  2 Soda, Nellie               9 Princeton/Gr          J9-00.00    8   
  3 Clark, Ashley             12 Belleville            J9-00.00    6   
  4 Jolicoeur, Mckenzie       12 Deerfield             J9-00.00    5   
  5 Deakin, Brooke            12 Pardeeville            8-00.00    3   
  5 Way, Kati                 11 Belleville             8-00.00    3   
  5 Langkamp, Carly           11 Darlington             8-00.00    3   
  8 Oswald, Alyssa            11 Marshall               7-06.00    1   
  9 Duarte, Dayane             9 Deerfield              6-06.00  
  9 McDaniel, Molly           11 Darlington             6-06.00  
  9 Fitzsimmons, Brianna      11 Marshall               6-06.00  
  9 Woyak, Sydnee             11 Albany                 6-06.00  
  9 Nelson, Sarah             10 Lake Mills             6-06.00  
  9 Last, Cassie              11 Cambridge              6-06.00  
  9 Brunell, Carlie            9 Columbus               6-06.00  
  9 Weber, Hunter              9 Darlington             6-06.00  
 
Event 20  Boys Pole Vault
=======================================================================
Classic Rec.: R 13-09  1991        Jason Bennett, Deerfield                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Soda, Sawyer              12 Princeton/Gr          13-03.00   10   
  2 Parker, Reese             11 Cambridge             13-00.00    8   
  3 Anderson, Jacob           11 Columbus              12-06.00    6   
  4 Jahr, Taylor              10 Deerfield             11-06.00    5   
  5 Soda, Jedd                10 Princeton/Gr         J11-06.00    4   
  6 Parker, Mitch             12 Cambridge             11-00.00    3   
  7 Dunkleberger, Harold      12 Lake Mills           J11-00.00    2   
  8 Keach, Austin             10 Lake Mills            10-06.00    1   
  9 Blosch, Conrad            11 Darlington            10-00.00  
  9 Tolmie, Erik              12 Deerfield             10-00.00  
 11 Blosch, Curtis             9 Darlington             9-06.00  
 11 Laudenslager, Trenton      9 Princeton/Gr           9-06.00  
 11 Reigel, Scott             12 Pardeeville            9-06.00  
 11 Woerpel, Steve            12 Lake Mills             9-06.00  
 15 Smith, Nick               11 Belleville             8-06.00  
 15 Brandner, Bailey          10 Pardeeville            8-06.00  
 15 Hofmeister, Jacob         12 Marshall               8-06.00  
 
Event 21  Girls Long Jump
=======================================================================
Classic Rec.: R 17-05.25  2005        Heather Miller, Columbus                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Braithwaite, Tori         10 Marshall              16-01.00   10   
  2 Brouette, Mikayla         10 Pardeeville           15-10.75    8   
  3 Severson, Emma            12 Columbus              15-10.00    6   
  4 Huth, Sadie               10 Omro                  15-04.50    5   
  5 Wegner, Taylor             9 Princeton/Gr          15-01.50    4   
  6 Macht, Madalena           11 Belleville            14-11.00    3   
  7 Puls, Gretchen             9 Lomira                14-05.00    2   
  8 Gerber, Liz               12 Columbus              14-03.25    1   
  9 Mortaloni, Ciearria       11 Albany                14-00.50  
 10 Patrick, Erica             9 Columbus              13-09.75  
 11 Eck, Kiley                10 Lake Mills            13-09.50  
 12 Schulting, Grace          10 Belleville            13-09.00  
 13 Martin, Yoli              11 Madison Tri-          13-06.00  
 14 Jensen, Maren              9 Deerfield             13-05.50  
 14 Nelson, Sarah             10 Lake Mills            13-05.50  
 16 Corpus, Chani              9 Omro                  13-03.00  
 17 Weber, Meghan             12 Darlington            13-02.00  
 18 Bolger, Ashlyn             9 Cambridge             12-10.00  
 19 Hutter, Jessica           12 Belleville            12-09.75  
 20 Ward, Klaudia             10 Marshall              12-08.75  
 21 Bierd, Tiera              11 Deerfield             12-07.00  
 22 Caldwell, Felicia         12 Albany                12-06.50  
 23 Eggers, Nicole             9 Marshall              12-06.00  
 23 Crotty, DaKotah            9 Pardeeville           12-06.00  
 25 Bloch, Tori                9 Lomira                12-01.00  
 25 Marren, Emma              11 Cambridge             12-01.00  
 27 Williams, Sion            10 Wayland Acad          11-10.50  
 28 Francis, Hope             10 Darlington            11-05.50  
 29 Saucedo, Amanda            9 Pardeeville           11-04.00  
 30 Seehafer, Ally            11 Madison Tri-           9-09.00  
 31 Lehr, Natalie             12 Monticello             9-07.50  
 
Event 22  Boys Long Jump
=======================================================================
Classic Rec.: R 22-02  2003        Daron Cole, Wayland Acad                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunkleburger, Ben          9 Lake Mills            20-07.00   10   
  2 Wildman, Adam              9 Marshall              20-04.00    8   
  3 Soda, Sawyer              12 Princeton/Gr          20-02.50    6   
  4 Nickerson, Cole           11 Deerfield             19-10.75    5   
  5 Hayes, Ryan               12 Belleville            19-09.50    4   
  6 Moen, Collin              11 Lake Mills            19-09.00    3   
  7 Tritt, Derek              12 Omro                  19-05.00    2   
  8 Shemanski, Brandon        12 Belleville            19-02.25    1   
  9 Resnick, Michael          12 Cambridge             18-10.00  
 10 Soda, Jack                 9 Princeton/Gr          18-07.50  
 11 Farnsworth, Colin         12 Deerfield             18-02.50  
 11 Iwaugwu, Obi              10 Madison Tri-          18-02.50  
 13 Sharp, Dustin             11 Lomira                17-06.75  
 14 Soria, Ethan              11 Lomira                17-03.50  
 15 Kilgas, Isaiah            11 Omro                  17-00.75  
 16 Perrin, Dylan             11 Darlington            16-11.00  
 17 Sawyer, Khalil            10 Lomira                16-10.75  
 18 Wilson, Michael            9 Cambridge             16-10.50  
 19 Grob, Brad                10 Marshall              16-05.25  
 20 Bolsch, Kameron            9 Darlington            15-07.25  
 21 Wanicharoenchai, Eugene   12 Deerfield             15-05.00  
 22 Beckwith, Dylan           12 Monticello            15-03.00  
 23 Lindert, Ryan              9 Pardeeville           14-10.50  
 24 Hensler, Trey              9 Columbus              14-09.00  
 25 Khang, Damon               9 Pardeeville           14-06.00  
 26 Bashynski, Cody            9 Randolph/Cam          13-11.25  
 
Event 23  Girls Triple Jump
=======================================================================
Classic Rec.: R 36-02  2003        Darci Kerzan, Pardeeville                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hutzler, Dakota           10 Rio                   34-10.25   10   
  2 Severson, Emma            12 Columbus              33-09.25    8   
  3 Brouette, Mikayla         10 Pardeeville           32-06.50    6   
  4 Breunig, Katie            12 Columbus              31-09.75    5   
  5 Macht, Madalena           11 Belleville           J31-09.75    4   
  6 Spaanem, Abby             11 Cambridge             31-04.50    3   
  7 Buchli, Kayli              9 Lake Mills            31-04.25    2   
  8 Alberts, Layla            12 Lomira                30-10.00    1   
  9 Wegner, Taylor             9 Princeton/Gr          30-03.00  
 10 Corpus, Chani              9 Omro                  29-11.50  
 11 Gill, Raman               11 Madison Tri-          29-07.25  
 12 Schulting, Grace          10 Belleville            29-06.00  
 13 Gerber, Liz               12 Columbus              29-03.50  
 14 Three-Sticks, Walela       9 Belleville            28-05.50  
 15 Doyle, Kaitlyn            11 Lake Mills            28-00.25  
 16 Bierd, Tiera              11 Deerfield             27-02.50  
 17 Oswald, Alyssa            11 Marshall              25-06.00  
 18 Ward, Klaudia             10 Marshall              24-09.25  
 19 Taminga, Madeline         11 Randolph/Cam          23-10.75  
 20 Caldwell, Felicia         12 Albany                23-08.75  
 21 Evans, Jade               11 Cambridge             23-07.00  
 
Event 24  Boys Triple Jump
=======================================================================
Classic Rec.: R 46-03  2004        Daron Cole, Wayland                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wesner, Jordan            12 Princeton/Gr          41-04.00   10   
  2 Jarlsberg, PJ             11 Cambridge             40-09.00    7   
  2 Moen, Collin              11 Lake Mills            40-09.00    7   
  4 Iwaugwu, Obi              10 Madison Tri-          39-11.50    5   
  5 Mommaerts, Jules          10 Columbus              39-04.50    4   
  6 Coughlin, Noah            10 Columbus              39-03.75    3   
  7 Gjermo, Noah               9 Deerfield             38-11.00    2   
  8 Johnson, Andrew           10 Omro                  38-08.50    1   
  9 Wagner, Mitchell          10 Darlington            38-02.75  
 10 Flynn, David              10 Lomira                38-02.50  
 11 Keach, Austin             10 Lake Mills            38-02.00  
 12 Flynn, Devon              11 Marshall              37-11.25  
 13 Trumble, Cole             12 Darlington            37-10.25  
 14 Wildman, Adam              9 Marshall              37-03.00  
 15 Lautenschlager, Jacob     10 Omro                  36-10.75  
 16 Diaz, Lukas               11 Belleville            36-05.50  
 17 Farnsworth, Colin         12 Deerfield             36-01.50  
 18 DeCramer, Sully           10 Princeton/Gr          34-11.75  
 19 Johnson, Wyatt             9 Princeton/Gr          34-03.00  
 20 Perry, Colton             11 Deerfield             34-01.00  
 21 Nedza, Jameson             9 Pardeeville           32-10.00  
 22 Idonije, Alex             11 Wayland Acad          32-04.00  
 23 Rupp, Eric                11 Columbus              31-10.25  
 24 Reigel, Scott             12 Pardeeville           28-01.50  
 25 Turnquest, Avery          11 Wayland Acad          27-10.50  
 
Event 25  Girls Discus Throw
=======================================================================
Classic Rec.: R 154-01  5/8/2009    Brittany Alsum, Randolph Cam               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rankin, Kennedy            9 Darlington              102-09   10   
  2 Alsum, Paige              10 Randolph/Cam             96-04    8   
  3 Hurd, Brianna             11 Deerfield                95-05    6   
  4 Malkow, Marley            11 Albany                   90-11    5   
  5 Rankin, Taryn             10 Darlington               90-04    4   
  6 McMillan, Cassie          11 Belleville               90-00    3   
  7 Pache, Jordan             11 Marshall                 89-02    2   
  8 Dynes, Alex               10 Columbus                 88-07    1   
  9 Knox, Madeline            12 Belleville               86-10  
 10 Stein, Elyssa              9 Cambridge                82-10  
 11 Shunk, Melissa            11 Albany                   82-03  
 12 Reichling, Kaitlyn        10 Darlington               81-03  
 13 Neuens, Haley              9 Omro                     80-11  
 14 Deakin, Brooke            12 Pardeeville              79-01  
 15 Ehlert, Kelsey            11 Rio                      78-03  
 16 Virgin, Kaylen            11 Columbus                 75-08  
 17 Zinecker, Jasmine         11 Princeton/Gr             74-09  
 18 Dempski, Allison           9 Marshall                 73-05  
 18 Lutz, Bethany             11 Marshall                 73-05  
 20 Crotty, DaKotah            9 Pardeeville              70-07  
 
Event 26  Boys Discus Throw
=======================================================================
Classic Rec.: R 192-06  1994        Bob Smith, Marshall                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zimmerman, Landon         11 Belleville              155-08   10   
  2 Ballweg, Jacob            12 Columbus                144-08    8   
  3 Fink, Mike                12 Belleville              142-10    6   
  4 Herbert, Bryant           12 Pardeeville             139-08    5   
  5 Eggers, Justin            12 Marshall                139-07    4   
  6 Coulthard, AJ             12 Darlington              136-07    3   
  7 Archambault, Alec         12 Columbus                133-00    2   
  8 Wolf, Zach                12 Darlington              131-00    1   
  9 Williams, Avery           12 Lake Mills              130-07  
 10 Gutierez, Ernie           10 Omro                    126-08  
 11 McMahan, Jackson          12 Belleville              122-08  
 12 Pulver, Jonathan          11 Randolph/Cam            119-04  
 13 Berra, Andrew             11 Albany                  119-03  
 14 Pope, DJ                  12 Deerfield               117-08  
 15 DeBoer, Logan             11 Randolph/Cam            116-09  
 16 Fleiner, Hunter           12 Rio                     116-06  
 17 Vander Grinten, Nick       9 Deerfield               115-06  
 18 McGowan, Connor            9 Darlington              115-04  
 19 Stormer, Will             11 Columbus                114-08  
 20 Clark, Jesse              12 Marshall                114-04  
 21 Koeppel, Carl             12 Lake Mills              110-06  
 22 Gjermo, Kirk              12 Deerfield               109-06  
 23 Zimbrich, Anthony         12 Marshall                108-02  
 24 Verchek, Blake             9 Princeton/Gr            108-00  
 25 Hraban, Alec              11 Cambridge               107-02  
 26 Schuler, Colton           12 Cambridge               105-06  
 27 Brocker, Zach             10 Lake Mills              103-10  
 28 Klink, Alan               10 Lomira                  101-08  
 
Event 27  Girls Shot Put
=======================================================================
Classic Rec.: R 45-00  2002        Jamae Gjermo, Deerfield                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dynes, Alex               10 Columbus              33-04.00   10   
  2 Geiger, Natalie           10 Lomira                32-09.50    8   
  3 Deakin, Brooke            12 Pardeeville           32-07.00    6   
  4 Jenson, Madeline          11 Darlington            31-00.00    5   
  5 Eggers, Bailee            10 Marshall              30-04.50    4   
  6 Stein, Emily              12 Cambridge            J30-04.50    3   
  7 Rivera, Daisy             11 Belleville            30-03.00    2   
  8 Malkow, Marley            11 Albany                29-06.50    1   
  9 Zinecker, Jasmine         11 Princeton/Gr          28-06.00  
  9 Wamsley, Teresa           12 Darlington            28-06.00  
 11 Virgin, Kaylen            11 Columbus              28-04.00  
 12 Alsum, Paige              10 Randolph/Cam          28-02.00  
 13 Wedig, Isabel             10 Darlington            28-01.00  
 
Event 28  Boys Shot Put
=======================================================================
Classic Rec.: R 58-02.50  1994        Bob Smith, Marshall                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Herbert, Bryant           12 Pardeeville           50-11.00   10   
  2 Zimmerman, Landon         11 Belleville            50-01.00    8   
  3 Fink, Mike                12 Belleville            49-09.50    6   
  4 Seltzner, Joshua          10 Columbus              46-11.00    5   
  5 O'Connell, Ben            12 Columbus              46-03.00    4   
  6 Drews, Brandon            11 Princeton/Gr          45-06.50    3   
  7 Eggers, Justin            12 Marshall              45-05.50    2   
  8 Archambault, Alec         12 Columbus              43-11.00    1   
  9 McMahan, Jackson          12 Belleville            43-00.00  
  9 Homman, Zach              12 Rio                   43-00.00  
 11 Erickson, Brett           12 Darlington            42-03.00  
 12 Clark, Jesse              12 Marshall              40-10.00  
 13 Hraban, Alec              11 Cambridge             40-00.00  
 14 Gutierez, Ernie           10 Omro                  39-06.00  
 15 Zimbrich, Anthony         12 Marshall              39-00.00  
 16 Brocker, Zach             10 Lake Mills            38-01.00  
 17 Pope, DJ                  12 Deerfield             37-09.00  
 18 Burant, Eric              12 Rio                   37-04.00  
 19 Null, Race                10 Lake Mills            36-11.00  
 20 Pulver, Jonathan          11 Randolph/Cam          36-10.00  
 21 Shover, Bryss             10 Monticello            36-09.00  
 22 Williams, Avery           12 Lake Mills            36-07.00  
 23 DeBoer, Logan             11 Randolph/Cam          35-11.50  
 24 Klink, Alan               10 Lomira                35-08.00  
 25 Wondra, Dustin            12 Lomira                35-05.00  
 26 Koeppel, Carl             12 Lake Mills            35-00.50  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Classic Rec.: R 25.10  2007        Janelle Bagneski, Lake Mills                
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hampton, Allison          12 Cambridge                28.40Q  6 
  2 Ott, Haley                10 Pardeeville              28.44Q  2 
  3 Wyman, Amber              12 Deerfield                28.52Q  5 
  4 Fahey, Logan              11 Belleville               28.68Q  3 
  5 Hallick, Lily             10 Madison Tri-             28.77Q  1 
  6 Olson, Jessie             11 Columbus                 28.77Q  4 
  7 Buchli, Kayli              9 Lake Mills               29.08q  3 
  8 Berger, Joelle            11 Omro                     29.10q  1 
  9 Puls, Gretchen             9 Lomira                   29.45q  5 
 10 Martin, Yoli              11 Madison Tri-             29.57q  4 
 11 Ortiz, Lyla                9 Omro                     29.63q  2 
 12 Zanow, Mackenzie          12 Monticello               30.87q  6 
 13 Duarte, Dayane             9 Deerfield                31.12   1 
 14 Langer, Kaylin            12 Columbus                 31.16   6 
 15 Kinas, Claire             12 Princeton/Gr             31.24   3 
 16 Thull, Bricarah            9 Omro                     31.44   4 
 17 Jeppesen, Emma            11 Darlington               31.45   1 
 18 Knuppel, Riley            11 Lake Mills               31.64   5 
 19 Ostermann, Tessa          11 Wayland Acad             31.80   2 
 20 Last, Cassie              11 Cambridge                31.83   2 
 21 Bliske, Clara             10 Marshall                 32.02   4 
 22 Seidling, Savana          11 Princeton/Gr             32.18   6 
 23 Crotty, DaKotah            9 Pardeeville              32.66   6 
 24 Nielsen, Nicole           11 Lomira                   32.75   3 
 25 Shunk, Melissa            11 Albany                   32.91   5 
 26 Lehr, Natalie             12 Monticello               33.04   3 
 27 Bohn, Julia                9 Deerfield                33.39   4 
 28 Wirts, Ronja              11 Darlington               33.84   3 
 29 Bliss, Jada                9 Pardeeville              34.54   5 
 30 Seehafer, Ally            11 Madison Tri-             37.27   2 
 31 Jones, Nikayla             9 Wayland Acad             41.19   1 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Classic Rec.: R 25.10  2007        Janelle Bagneski, Lake Mills                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hampton, Allison          12 Cambridge                26.57   2  10   
  2 Fahey, Logan              11 Belleville               27.78   2   8   
  3 Wyman, Amber              12 Deerfield                27.95   2   6   
  4 Olson, Jessie             11 Columbus                 28.15   2   5   
  5 Ott, Haley                10 Pardeeville              28.39   2   4   
  6 Hallick, Lily             10 Madison Tri-             28.57   2   3   
  7 Puls, Gretchen             9 Lomira                   28.73   1   2   
  8 Berger, Joelle            11 Omro                     28.87   1   1   
  9 Martin, Yoli              11 Madison Tri-             29.41   1 
 10 Buchli, Kayli              9 Lake Mills               29.52   1 
 11 Ortiz, Lyla                9 Omro                     29.92   1 
 12 Zanow, Mackenzie          12 Monticello               30.95   1 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Classic Rec.: R 21.93  1993        Ryan Truschinski, Marshall                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Resnick, Michael          12 Cambridge                23.29Q  6 
  2 Schwandt, Erik            10 Omro                     23.57Q  5 
  3 Flynn, Devon              11 Marshall                 23.67Q  3 
  4 Hess, Chris               11 Omro                     23.88Q  2 
  5 Canalas, Kyle             12 Rio                      24.07Q  4 
  6 Grahm, Dante              11 Rio                      24.25Q  1 
  7 Ringle, Jackson           11 Lomira                   24.12q  6 
  8 Martin, Cade              10 Belleville               24.12q  6 
  9 Carey, Kade               12 Darlington               24.24q  3 
 10 Coughlin, Noah            10 Columbus                 24.45q  1 
 11 Polzin, Bennett           12 Lake Mills               24.57q  5 
 12 Fahey, Dalton              9 Belleville               24.65q  2 
 13 Brereton, Brandon         11 Pardeeville              24.75   4 
 14 Rule, Eli                 11 Belleville               25.17   5 
 15 Hoffmaster, Max           10 Monticello               25.76   6 
 16 Sharp, Dustin             11 Lomira                   25.76   4 
 17 Garcha, Arjun              9 Wayland Acad             25.95   6 
 18 Kilgas, Isaiah            11 Omro                     26.05   1 
 19 Dell, Curtis               9 Wayland Acad             26.23   2 
 20 Hensler, Trey              9 Columbus                 26.29   6 
 21 Sharp, Brandon            12 Lomira                   26.89   2 
 22 Alpar, Ogan               12 Wayland Acad             26.90   5 
 23 Rupp, Eric                11 Columbus                 27.59   5 
 24 Ezzell, Ehren              9 Deerfield                27.67   1 
 25 Wanicharoenchai, Eugene   12 Deerfield                27.67   3 
 26 Ebert, Aarron             10 Randolph/Cam             29.40   1 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Classic Rec.: R 21.93  1993        Ryan Truschinski, Marshall                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hess, Chris               11 Omro                     22.90   2  10   
  2 Resnick, Michael          12 Cambridge                23.03   2   8   
  3 Schwandt, Erik            10 Omro                     23.05   2   6   
  4 Flynn, Devon              11 Marshall                 23.47   2   5   
  5 Carey, Kade               12 Darlington               23.85   1   4   
  6 Canalas, Kyle             12 Rio                      23.95   2   3   
  7 Grahm, Dante              11 Rio                      24.22   1   2   
  8 Ringle, Jackson           11 Lomira                   24.25   2   1   
  9 Coughlin, Noah            10 Columbus                 24.32   1 
 10 Martin, Cade              10 Belleville               24.41   1 
 11 Fahey, Dalton              9 Belleville               24.58   1 
 12 Polzin, Bennett           12 Lake Mills               24.73   1 
 
Event 31  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Classic Rec.: R 10:47.58  5/2/2008    Ashley Beutler, Sugar River              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maire, Noelle             10 Belleville            11:26.34   10   
  2 Jacobs, Jessica           10 Deerfield             11:59.60    8   
  3 Matheson, Reece           10 Deerfield             12:28.09    6   
  4 Guenther, Emma             9 Albany                12:46.29    5   
  5 Jing, Crystal             10 Madison Tri-          12:50.67    4   
  6 Huggett, Alanna           10 Marshall              12:51.08    3   
  7 Kuczkowski, Kaytlin       11 Lomira                12:52.16    2   
  8 Weiss, Allison             9 Madison Tri-          13:00.46    1   
  9 Lorvick, Aurelia          10 Cambridge             13:26.09  
 10 Crist, Emma                9 Darlington            13:29.70  
 11 Weisberg, Abby             9 Belleville            13:39.29  
 12 Blum, Lilly               12 Monticello            13:46.50  
 13 Stadler, Abby              9 Columbus              14:21.53  
 14 Halverson, Alyssa         11 Lomira                14:22.54  
 15 McDonald, Bailey          10 Darlington            14:27.38  
 16 Hensel, Molly             11 Cambridge             14:35.59  
 17 Risley, Ashley            11 Monticello            14:45.94  
 18 Blumer, Kylee             11 Albany                15:08.16  
 19 Ingala, Ranjana           12 Lake Mills            15:22.76  
 
Event 32  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Classic Rec.: R 9:16.61  5/4/2012    Ryan McCoy, Belleville                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Komprood, Jaden           11 Darlington             9:55.11   10   
  2 Bloedel, Brennan          12 Albany                 9:57.33    8   
  3 Birori, Jeff              12 Wayland Acad           9:58.18    6   
  4 Wright, Andrew            10 Omro                  10:21.45    5   
  5 Scheel, Chase             11 Lake Mills            10:29.80    4   
  6 Johnson, Aaron            12 Albany                10:31.47    3   
  7 Milis, Dom                10 Omro                  10:32.38    2   
  8 Thering, Bennett          11 Marshall              10:38.28    1   
  9 Nikolay, Jay              11 Cambridge             10:39.98  
 10 Barbee, Sean              11 Darlington            10:41.26  
 11 Halverson, Isaac          10 Albany                10:52.14  
 12 Fredrickson, Kyle         10 Belleville            10:53.49  
 13 Fritz, Kyle               10 Columbus              10:59.87  
 14 Soda, Jedd                10 Princeton/Gr          11:08.48  
 15 Kornelsen, Luke           12 Deerfield             11:10.68  
 16 Kallenback, Devin         10 Princeton/Gr          11:16.14  
 17 Arnett, Christian         10 Belleville            11:24.75  
 18 Huffman, Nick              9 Cambridge             11:27.91  
 19 Barrett, David            12 Marshall              11:35.35  
 20 Galatowitsch, Alex         9 Princeton/Gr          11:39.47  
 21 Boyce, William             9 Madison Tri-          12:23.67  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
Classic Rec.: R 4:09.00  2003        , Columbus                                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cambridge                                           4:10.24   2  10   
  2 Omro                                                4:18.79   2   8   
  3 Darlington                                          4:23.69   2   6   
  4 Rio                                                 4:26.02   2   5   
  5 Columbus                                            4:30.09   2   4   
  6 Albany                                              4:30.38   1   3   
  7 Lomira                                              4:33.35   2   2   
  8 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)                      4:34.75   1   1   
  9 Belleville                                          4:46.28   1 
 10 Marshall                                            4:50.14   1 
 11 Wayland Academy                                     5:13.98   1 
 
Event 34  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
Classic Rec.: R 3:28.71  5/4/2012    PGL, PGL                                  
                         M Van Scyoc, M Sosinsky, K Krause, S Soda         
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Omro                                                3:32.85   3  10   
  2 Cambridge                                           3:33.52   3   8   
  3 Darlington                                          3:36.39   3   6   
  4 Columbus                                            3:39.24   3   5   
  5 Monticello                                          3:42.17   2   4   
  6 Belleville                                          3:42.69   3   3   
  7 Lomira                                              3:47.86   1   2   
  8 Wayland Academy                                     3:48.66   2   1   
  9 Pardeeville                                         3:50.23   2 
 10 Albany                                              3:52.31   1 
 11 Deerfield                                           3:56.42   2 
 12 Princeton/Green Lake                                3:58.77   2 
 
Event 35  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Classic Rec.: R 9:58.90  5/2/2008    Sugar River Raiders, Sugar River          
                         R Miller, A Crary, C Brown, A Beutler             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield                                          10:09.88   10   
  2 Darlington                                         10:14.81    8   
  3 Belleville                                         10:23.39    6   
  4 Albany                                             10:37.91    5   
  5 Columbus                                           10:54.74    4   
  6 Marshall                                           11:08.32    3   
  7 Lake Mills                                         11:29.49    2   
  8 Rio                                                11:34.57    1   
  9 Pardeeville                                        12:36.29  
 
Event 36  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Classic Rec.: R 8:14.58  5/4/2012    Belleville, Belleville                    
                         R McCoy, A Yeiser, W Morgan, R Miller             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge                                           8:15.29   10   
  2 Darlington                                          8:22.10    8   
  3 Omro                                                8:26.32    6   
  4 Albany                                              8:51.78    5   
  5 Monticello                                          8:54.40    4   
  6 Marshall                                            8:58.60    3   
  7 Columbus                                            9:00.58    2   
  8 Deerfield                                           9:00.60    1   
  9 Lake Mills                                          9:04.20  
 10 Pardeeville                                         9:26.80  
 11 Princeton/Green Lake                                9:31.42  
 12 Belleville                                          9:33.13  
 13 Lomira                                              9:54.80  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Cambridge                   89        2) Columbus                   86.50
    3) Belleville                  80        4) Deerfield                  57   
    5) Darlington                  56        6) Madison Tri-Op (ALCS/MCDS  49   
    7) Omro                        42        8) Rio                        40   
    9) Pardeeville                 36       10) Marshall                   35   
   11) Albany                      31       12) Lomira                     30   
   13) Lake Mills                  29       14) Randolph/Cambria-Frieslan  16   
   15) Princeton/Green Lake        15.50    16) Wayland Academy            10   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Omro                       129        2) Cambridge                  92   
    3) Belleville                  76.50     4) Princeton/Green Lake       70   
    5) Columbus                    55        6) Marshall                   47.50
    7) Lake Mills                  43        8) Darlington                 40   
    9) Rio                         39       10) Deerfield                  31   
   11) Monticello                  17       11) Albany                     17   
   13) Pardeeville                 15       14) Madison Tri-Op (ALCS/MCDS  12   
   15) Wayland Academy             11       16) Lomira                      7