Licensed to Deerfield High School - WI  HY-TEK's Meet Manager 5/3/2016 08:47 PM
            Deerfield-Madison Tri Op-Rio-Fall River 2016 - 5/3/2016            
                                   Deerfield                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Hutzler, Dakota              Rio                      12.75   2 
  2 Grueneberg, Jaelynn          Fall River               13.21   2 
  3 Hallick, Lily                Madison Tri-             13.37   2 
  4 Kinney, Kaisey               Deerfield                13.57   2 
  5 Cwik, Jamie                  Deerfield                13.70   2 
  6 Graham, Jada                 Rio                      13.79   2 
  7 Ritsch, Addie                Deerfield                15.30   1 
  8 Seehafer, Ally               Madison Tri-             16.29   1 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-             10.84   2 
  2 Nickerson, Cole              Deerfield                11.08   2 
  3 Pulling, Josh                Deerfield                11.43   2 
  4 Grahm, Dante                 Rio                      11.45   2 
  5 Lichtie, Anthony             Madison Tri-             12.28   2 
  6 Domech, Enoc                 Fall River               12.53   2 
  7 Marshall, Tanner             Rio                      12.62   2 
  8 Schroeder, Logan             Rio                      12.93   1 
  9 Torrez, Jacob                Fall River               13.43   1 
 10 Lamke, Zach                  Rio                     x13.81   1 
 11 Kowald, Luke                 Madison Tri-             14.20   1 
 12 Zeimet, Nick                 Rio                     x14.25   1 
 13 Jacobson, Ryan               Fall River               17.71   1 
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hutzler, Jordyn              Rio                      17.60  
  2 Korotev, Sophia              Madison Tri-             18.62  
  3 Graffin, Ava                 Deerfield                22.75  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Siewert, Nate                Deerfield                17.09  
  2 Oliver, Josh                 Fall River               19.70  
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Klecker, Alyssa              Fall River               27.88   2 
  2 Hallick, Lily                Madison Tri-             28.84   3 
  3 Kinney, Kaisey               Deerfield                29.36   3 
  4 Graham, Jada                 Rio                      29.38   3 
  5 Liu, Wendy                   Madison Tri-             32.10   2 
  6 Ritsch, Addie                Deerfield                34.50   2 
  7 Seehafer, Ally               Madison Tri-             36.69   2 
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Grahm, Dante                 Rio                      23.75   3 
  2 Wright, Spencer              Madison Tri-             25.32   3 
  3 Walker, Monte                Rio                      27.09   2 
  4 Marshall, Tanner             Rio                      27.58   2 
  5 Schroeder, Logan             Rio                     x28.38   2 
  6 Lamke, Zach                  Rio                     x29.32   1 
  7 Zeimet, Nick                 Rio                     x31.17   1 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Graham, Jada                 Rio                    1:05.91  
  2 Jacobs, Jessica              Deerfield              1:07.65  
  3 Thomas, Marlina              Deerfield              1:22.43  
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grahm, Dante                 Rio                      53.11  
  2 Gjermo, Noah                 Deerfield                54.29  
  3 Gesteland, Logan             Deerfield              1:00.68  
  4 Berinati, Allesandro         Fall River             1:01.48  
  5 Domech, Enoc                 Fall River             1:03.06  
  6 Torrez, Jacob                Fall River             1:18.43  
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jensen, Maren                Deerfield              2:39.47  
  2 Jacobs, Ashley               Deerfield              2:43.94  
  3 Petzold, Rachel              Madison Tri-           2:49.75  
  4 Larson, Kristan              Rio                    2:54.47  
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Green, Colin                 Madison Tri-           2:17.28  
  2 Perry, Colton                Deerfield              2:21.13  
  3 Bright, Mason                Rio                    2:32.60  
  4 Ezzell, Ehren                Deerfield              2:40.34  
  5 Bushaw, Timmy                Fall River             2:52.39  
 
Event 11  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matheson, Reece              Deerfield              5:47.55  
  2 Weiss, Allison               Madison Tri-           5:48.39  
  3 Jacobs, Ashley               Deerfield              6:03.42  
  4 Jing, Crystal                Madison Tri-           6:08.51  
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Green, Colin                 Madison Tri-           5:05.84  
  2 Appolloni, Alberto           Fall River             5:21.74  
  3 Ezzell, Ehren                Deerfield              5:30.79  
  4 Boyce, William               Madison Tri-           5:44.40  
  5 Bushaw, Timmy                Fall River             6:38.59  
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weiss, Allison               Madison Tri-          12:45.51  
  2 Jing, Crystal                Madison Tri-          13:14.99  
  3 Neuman, Hannah               Fall River            15:28.09  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shelly, Simon                Deerfield             13:14.90  
  2 Bright, Mason                Rio                   14:39.13  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Klecker, Alyssa              Fall River               50.36  
  2 Korotev, Sophia              Madison Tri-             57.95  
  3 Graffin, Ava                 Deerfield              1:07.47  
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Oliver, Josh                 Fall River               47.06  
  2 Siewert, Nate                Deerfield                47.31  
  3 Boyce, William               Madison Tri-             53.92  
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deerfield  'A'                                        56.80  
  2 Rio  'A'                                              57.99  
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deerfield  'A'                                        46.82  
  2 Rio  'A'                                              53.34  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)  'A'                 2:01.12  
  2 Rio  'A'                                            2:03.18  
  3 Deerfield  'A'                                      2:30.48  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rio  'A'                                            4:48.56  
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fall River  'A'                                     4:13.46  
  2 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)  'A'                 4:24.21  
 
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fall River  'A'                                    12:19.86  
  2 Deerfield  'A'                                     13:57.09  
 
Event 24  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deerfield  'A'                                     10:57.22  
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jacobs, Jessica              Deerfield              4-06.00  
  2 Hutzler, Jordyn              Rio                    4-04.00  
  3 Reed, Emily                  Rio                    4-00.00  
  4 Korotev, Sophia              Madison Tri-           3-10.00  
  5 Graham, Jada                 Rio                   J3-10.00  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-           6-00.00  
  2 Wright, Spencer              Madison Tri-           5-10.00  
  3 Jahr, Taylor                 Deerfield              5-08.00  
  4 Pulling, Josh                Deerfield              5-06.00  
  5 Siewert, Nate                Deerfield              5-02.00  
  6 Walker, Monte                Rio                   J5-02.00  
  7 Lichtie, Anthony             Madison Tri-           5-00.00  
  8 Koch, Zach                   Fall River            J5-00.00  
  9 Berndt, Jeremy               Fall River             4-10.00  
 -- Domech, Enoc                 Fall River                  NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cwik, Jamie                  Deerfield              8-00.00  
  2 Colotti, Kylie               Fall River             7-09.00  
  3 Van Gysel, Karlee            Fall River             6-06.00  
  4 Jacobs, Ashley               Deerfield              6-00.00  
  5 Graffin, Ava                 Deerfield              5-06.00  
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jahr, Taylor                 Deerfield             12-09.00  
  2 Oliver, Josh                 Fall River             8-00.00  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hutzler, Dakota              Rio                   16-06.50  
  2 Caceanova, Nicole            Madison Tri-          14-09.50  
  3 Cwik, Jamie                  Deerfield             14-06.00  
  4 Liu, Wendy                   Madison Tri-          13-09.00  
  5 Kinney, Kaisey               Deerfield             12-00.50  
  6 Ritsch, Addie                Deerfield             11-06.00  
  7 Larson, Kristan              Rio                   10-06.25  
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-          20-02.00  
  2 Wright, Spencer              Madison Tri-          19-04.50  
  3 Nickerson, Cole              Deerfield             18-10.25  
  4 Pulling, Josh                Deerfield             17-03.00  
  5 Appolloni, Alberto           Fall River            16-11.50  
  6 Berinati, Allesandro         Fall River            15-07.00  
  7 Bright, Mason                Rio                   15-06.00  
  8 Walker, Monte                Rio                   15-01.25  
  9 Lamke, Zach                  Rio                   14-02.00  
 10 Schroeder, Logan             Rio                  x13-10.50  
 
Event 33  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hutzler, Jordyn              Rio                   31-00.75  
  2 Klecker, Alyssa              Fall River            30-08.50  
  3 Jensen, Maren                Deerfield             29-08.50  
  4 Matheson, Reece              Deerfield             28-03.00  
  5 Hagenow, Ashley              Rio                   27-07.00  
 
Event 34  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-          42-10.50  
  2 Gjermo, Noah                 Deerfield             39-04.25  
  3 Wright, Spencer              Madison Tri-          36-08.25  
  4 Berinati, Allesandro         Fall River            34-04.00  
 
Event 35  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Van Gysel, Grace             Fall River           103-07.50  
  2 Hurd, Briana                 Deerfield            101-03.50  
  3 Arndt, Olivia                Rio                      82-07  
  4 Duerst, Jess                 Rio                   77-06.50  
  5 Thomas, Marlina              Deerfield             73-05.50  
  6 Schultz, Micaela             Deerfield             61-10.50  
  7 Petzold, Rachel              Madison Tri-             59-00  
  8 Liu, Wendy                   Madison Tri-             47-10  
 
Event 36  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Koch, Zach                   Fall River               87-02  
  2 George, Cameron              Deerfield                76-10  
  3 Berndt, Jeremy               Fall River               73-09  
  4 Kowald, Luke                 Madison Tri-             72-10  
  5 Bushaw, Timmy                Fall River               70-06  
  6 Bagwell, Ryan                Rio                   63-05.50  
  7 Peek, Michael                Madison Tri-             59-10  
  8 Jacobson, Ryan               Fall River              x48-00  
 -- Vander Grinten, Nick         Deerfield                   ND  
 
Event 37  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Van Gysel, Grace             Fall River            32-00.00  
  2 Hurd, Briana                 Deerfield             28-03.00  
  3 Thomas, Marlina              Deerfield             26-10.00  
  4 Arndt, Olivia                Rio                   25-03.00  
  5 Duerst, Jess                 Rio                   23-00.00  
  6 Petzold, Rachel              Madison Tri-          22-06.00  
  7 Schultz, Micaela             Deerfield             20-01.00  
 
Event 38  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 George, Cameron              Deerfield             35-07.00  
  2 Berndt, Jeremy               Fall River            31-07.00  
  3 Kowald, Luke                 Madison Tri-          29-01.00  
  4 Peek, Michael                Madison Tri-          28-01.00  
  5 Koch, Zach                   Fall River            27-09.00  
  6 Lichtie, Anthony             Madison Tri-          26-00.00  
  7 Jacobson, Ryan               Fall River            23-01.00  
  8 Bagwell, Ryan                Rio                   22-09.00  
  9 Bushaw, Timmy                Fall River           x22-01.00