Licensed to Deerfield High School - WI HY-TEK's Meet Manager 4/28/2015 08:23 PM
                     Deerfield Trailways Meet - 4/28/2015                      
                                   Deerfield                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 McCumber, KJ                 Fall River               12.85   2 
  2 Wyman, Amber                 Deerfield                13.31   2 
  3 Caceanova, Nicole            Madison Tri-             13.56   2 
  4 Calvin, Destinee             Deerfield                13.59   2 
  5 Wirth, Sierrah               Johnson Cree             13.92   2 
  6 LaSage, Jade                 Johnson Cree             14.66   2 
  7 Bohn, Julia                  Deerfield                15.56   2 
  8 Ritsch, Addie                Deerfield               x15.62   1 
  9 Graffin, Ava                 Deerfield               x15.67   1 
 10 Erickson, Autumn             Deerfield               x18.39   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCumber, KJ                 Fall River               27.33   3 
  2 Wyman, Amber                 Deerfield                27.57   3 
  3 Hallick, Lily                Madison Tri-             28.05   3 
  4 Kinney, Kaisey               Deerfield                28.53   2 
  5 Colotti, Kylie               Fall River               29.18   2 
  6 Seaver, Tori                 Madison Tri-             30.78   2 
  7 Bohn, Julia                  Deerfield                33.31   2 
  8 Ritsch, Addie                Deerfield               x34.42   1 
  9 Graffin, Ava                 Deerfield               x34.75   1 
 10 Seehafer, Ally               Madison Tri-             36.81   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Campbell, Aidan              Madison Tri-           1:03.95   2 
  2 McCumber, KJ                 Fall River             1:06.64   2 
  3 Hallick, Lily                Madison Tri-           1:06.78   2 
  4 Neuman, Hannah               Fall River             1:09.54   2 
  5 Tebon, Ali                   Deerfield              1:09.76   2 
  6 Duarte, Dayane               Deerfield              1:16.60   1 
  7 Graf, Madison                Johnson Cree           1:42.59   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobs, Jessica              Deerfield              2:38.50  
  2 Petzold, Rachel              Madison Tri-           2:52.53  
  3 Soriano, Michelle            Fall River             3:02.81  
  4 Travis-Gonzalez, Brittan     Deerfield              3:07.97  
  5 Moore, Taylor                Fall River             3:11.30  
  6 Oliver, Ashley               Fall River             3:35.23  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobs, Jessica              Deerfield              5:44.67  
  2 Matheson, Reece              Deerfield              5:47.40  
  3 Weiss, Allison               Madison Tri-           5:52.11  
  4 Jing, Crystal                Madison Tri-           6:06.29  
  5 Petzold, Rachel              Madison Tri-           6:18.91  
  6 Oliver, Ashley               Fall River             7:26.00  
  7 Heintz, Breanna              Johnson Cree           7:28.44  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matheson, Reece              Deerfield             12:49.12  
  2 Weiss, Allison               Madison Tri-          13:01.31  
  3 Jing, Crystal                Madison Tri-          13:14.82  
  4 Shelley, Mara                Deerfield             14:24.93  
  5 Neuman, Hannah               Fall River            14:50.28  
  6 Soriano, Michelle            Fall River            15:52.76  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, McKenzie          Deerfield                17.82  
  2 Klecker, Alyssa              Fall River               17.84  
  3 Haines, Tia                  Deerfield                19.94  
  4 Duarte, Dayane               Deerfield                25.97  
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Klecker, Alyssa              Fall River               49.10  
  2 Gill, Raman                  Madison Tri-             51.59  
  3 Neuman, Emily                Fall River               57.76  
  4 Haines, Tia                  Deerfield                57.91  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                        55.40  
  2 Fall River  'A'                                       59.13  
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                      1:55.62  
  2 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)  'A'                 1:56.45  
  3 Fall River  'A'                                     2:00.79  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)  'A'                 4:44.30  
  2 Fall River  'A'                                     5:25.66  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                     12:27.14  
  2 Fall River  'A'                                    13:28.32  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jensen, Maren                Deerfield              4-08.00  
  2 Gill, Raman                  Madison Tri-          J4-08.00  
  3 LaSage, Jade                 Johnson Cree           4-02.00  
  3 Jacobs, Jessica              Deerfield              4-02.00  
  5 Anthes, Jackie               Fall River            J4-02.00  
  6 Bierd, Teira                 Deerfield              3-10.00  
  6 Van Gysel, Grace             Fall River             3-10.00  
  8 Graf, Madison                Johnson Cree           3-06.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, McKenzie          Deerfield              8-00.00  
  2 Klecker, Alyssa              Fall River             7-00.00  
  3 Haines, Tia                  Deerfield              6-06.00  
  4 Duarte, Dayane               Deerfield              6-00.00  
  4 Colotti, Kylie               Fall River             6-00.00  
 -- Erickson, Autumn             Deerfield                   NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jensen, Maren                Deerfield             14-06.00  
  2 Caceanova, Nicole            Madison Tri-          14-02.00  
  3 Neuman, Emily                Fall River            13-09.50  
  4 Kinney, Kaisey               Deerfield             13-09.00  
  5 Colotti, Kylie               Fall River            13-05.00  
  6 Martin, Yoli                 Madison Tri-          12-08.00  
  7 Calvin, Destinee             Deerfield             12-07.00  
  8 Bierd, Tiera                 Deerfield            x12-03.00  
  9 Gregorio, Hailey             Fall River            12-02.50  
 10 Ritsch, Addie                Deerfield            x10-09.50  
 11 Bohn, Julia                  Deerfield            x10-04.75  
 12 Heintz, Breanna              Johnson Cree          10-04.25  
 13 Seehafer, Ally               Madison Tri-           9-05.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Neuman, Emily                Fall River            30-07.50  
  2 McCumber, KJ                 Fall River           J30-07.50  
  3 Matheson, Reece              Deerfield             30-06.50  
  4 Gill, Raman                  Madison Tri-          29-11.25  
  5 Bierd, Tiera                 Deerfield             27-04.00  
  6 Diaz, Julisa                 Fall River            27-02.75  
  7 Neuman, Hannah               Fall River           x26-05.50  
  8 Woodward, Katie              Johnson Cree          20-08.75  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Van Gysel, Grace             Fall River            32-11.50  
  2 Diaz, Julisa                 Fall River            27-06.00  
  3 Hurd, Briana                 Deerfield             24-03.00  
  4 Derr, Larissa                Deerfield             22-06.00  
  5 Bunter, Jessika              Johnson Cree          20-08.00  
  6 Wirth, Sierrah               Johnson Cree          20-02.00  
  7 Petzold, Rachel              Madison Tri-          19-02.00  
  8 Graf, Madison                Johnson Cree          17-06.50  
  9 Woodward, Katie              Johnson Cree         x17-03.50  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Van Gysel, Grace             Fall River           100-07.50  
  2 Diaz, Julisa                 Fall River               91-06  
  3 Hurd, Briana                 Deerfield             91-01.50  
  4 Wirth, Sierrah               Johnson Cree             81-09  
  5 Hallick, Lily                Madison Tri-             61-11  
  6 Derr, Larissa                Deerfield             59-04.50  
  7 Bunter, Jessika              Johnson Cree             57-00  
  8 Woodward, Katie              Johnson Cree          40-09.50  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nickerson, Cole              Deerfield                11.33   2 
  2 Lee, Hunter                  Fall River               12.08   2 
  3 Lange, McKenzie              Fall River               12.72   2 
  4 Yezzi, Chris                 Johnson Cree             12.83   2 
  5 Wanicharoenchai, Eugene      Deerfield                13.31   2 
  6 Byrne, Skyler                Fall River               13.56   2 
  7 Lee, Max                     Madison Tri-             13.61   2 
  8 Cunningham, Ethan            Madison Tri-             14.52   1 
  9 Ekman, James                 Madison Tri-             16.21   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nickerson, Cole              Deerfield                23.93   2 
  2 Lee, Hunter                  Fall River               25.37   2 
  3 Yezzi, Chris                 Johnson Cree             27.41   2 
  4 Ezzell, Ehren                Deerfield                27.82   2 
  5 Wanicharoenchai, Eugene      Deerfield                28.27   2 
  6 Taylor, Alex                 Madison Tri-             28.37   1 
  7 Lee, Max                     Madison Tri-             28.88   1 
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holland, Ricky               Deerfield                59.63  
  2 Hansen, Cal                  Deerfield              1:03.25  
  3 Lange, McKenzie              Fall River             1:05.24  
  4 Ezzell, Ehren                Deerfield              1:06.16  
  5 Thomas, Marlon               Deerfield             x1:11.52  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Perry, Colton                Deerfield              2:18.11  
  2 Evans, Lucas                 Madison Tri-           2:26.71  
  3 Steiner, Aaron               Deerfield              2:33.15  
  4 Argus, Noah                  Johnson Cree           2:43.22  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kornelsen, Luke              Deerfield              5:23.32  
  2 Evans, Lucas                 Madison Tri-           5:24.56  
  3 Steiner, Aaron               Deerfield              5:40.41  
  4 Argus, Noah                  Johnson Cree           5:41.07  
  5 Boyce, William               Madison Tri-           5:41.66  
  6 Martin, Alec                 Madison Tri-           6:06.56  
  7 Christensen, T.J.            Johnson Cree           6:48.28  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kornelsen, Luke              Deerfield             12:20.02  
  2 Apkarian, Zane               Johnson Cree          12:51.92  
  3 Boyce, William               Madison Tri-          12:55.81  
  4 Christensen, T.J.            Johnson Cree          14:55.17  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jensen, Matt                 Deerfield                20.67  
  2 Krueger, Clay                Deerfield                21.84  
  3 Pope, DJ                     Deerfield                22.00  
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gjermo, Noah                 Deerfield                50.47  
  2 Krueger, Clay                Deerfield                51.09  
  3 Smith, Sam                   Fall River               55.61  
  4 Cunningham, Ethan            Madison Tri-             57.42  
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                        46.82  
  2 Fall River  'A'                                       54.18  
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                      1:47.25  
  2 Fall River  'A'                                     1:55.66  
  3 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)  'A'                 1:57.67  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison Tri-Op (Alcs/McDs/Saa)  'A'                 4:43.97  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                     11:26.44  
  2 Johnson Creek  'A'                                 11:48.09  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-           6-02.00  
  2 Jahr, Taylor                 Deerfield              5-10.00  
  3 Jensen, Matt                 Deerfield              5-08.00  
  4 Christensen, T.J.            Johnson Cree           4-00.00  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Hunter                  Fall River            13-06.00  
  2 Jahr, Taylor                 Deerfield             12-00.00  
  3 Tolmie, Erik                 Deerfield             10-00.00  
  4 Lange, McKenzie              Fall River             9-00.00  
  5 Hansen, Cal                  Deerfield              7-06.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nickerson, Cole              Deerfield             19-00.75  
  2 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-          17-10.00  
  2 Farnsworth, Colin            Deerfield             17-10.00  
  4 Wanicharoenchai, Eugene      Deerfield             15-10.25  
  5 Ezzell, Ehren                Deerfield            x14-03.00  
  6 Byrne, Skyler                Fall River            13-07.50  
  7 Wallencamp, Mason            Deerfield            x12-07.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-          38-06.00  
  2 Gjermo, Noah                 Deerfield             37-02.50  
  3 Farnsworth, Colin            Deerfield             37-00.50  
  4 Lee, Hunter                  Fall River            36-11.00  
  5 Smith, Sam                   Fall River            33-09.00  
  6 Perry, Colton                Deerfield             32-11.00  
  7 Martin, Alec                 Madison Tri-          27-06.75  
  8 Wagner, Carl                 Madison Tri-          26-11.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baerwolf, Tyler              Fall River            39-06.50  
  2 Pope, DJ                     Deerfield             34-09.00  
  3 Gjermo, Kirk                 Deerfield             34-00.00  
  4 Vander Grinten, Nick         Deerfield             31-11.00  
  5 Wallencamp, Mason            Deerfield            x31-03.50  
  6 Destree, Ben                 Fall River            31-01.00  
  7 Jensen, Matt                 Deerfield            x30-05.50  
  8 Ekman, James                 Madison Tri-          30-02.00  
  9 Apkarian, Zane               Johnson Cree          26-06.00  
 10 Jacobson, Ryan               Fall River            20-08.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baerwolf, Tyler              Fall River           131-07.50  
  2 Gjermo, Kirk                 Deerfield               111-11  
  3 Pope, DJ                     Deerfield               105-03  
  4 Wallencamp, Mason            Deerfield                75-10  
  5 Iwaugwu, Obi                 Madison Tri-          74-02.50  
  6 Argus, Noah                  Johnson Cree             73-00  
  7 Ekman, James                 Madison Tri-          68-05.50  
  8 Destree, Ben                 Fall River               60-09  
  9 Jacobson, Ryan               Fall River               26-00  
 -- Vander Grinten, Nick         Deerfield                   ND