Licensed to Deerfield High School - WI  HY-TEK's Meet Manager 5/1/2012 08:21 PM
                         Deerfield-Rio-ALCS - 5/1/2012                         
                                   Deerfield                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wyman, Amber                 Deer                     12.86  
  2 Collins, Megan               Deer                     12.98  
  3 Wentz, Michelle              Abundant Lif             13.34  
  4 Kinney, Kylie                Deer                     13.86  
  5 Kovalaske, Katelyn           Rio                      14.21  
  6 Maue, Lexy                   Rio                      14.40  
  7 Gabrielse, Katelyn           Abundant Lif             14.90  
  8 Salenious, Trisha            Rio                      16.01  
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wyman, Amber                 Deer                     27.09   2 
  2 Collins, Megan               Deer                     27.71   2 
  3 Wentz, Michelle              Abundant Lif             28.80   2 
  4 Kinney, Kylie                Deer                     29.42   2 
  5 Maue, Lexy                   Rio                      29.54   1 
  6 Hooker, Sydney               Deer                    x29.59   2 
  7 Gabrielse, Katelyn           Abundant Lif             30.44   1 
  8 Kovalaske, Katelyn           Rio                      30.76   2 
  9 Gary, Brittany               Abundant Lif             30.84   1 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moll, Miranda                Rio                    1:05.45  
  2 Rick, Liza                   Deer                   1:09.30  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaller, Emily              Abundant Lif           2:40.09  
  2 Harruff, Sophia              Rio                    2:45.80  
  3 Petrick, Ali                 Deer                   2:47.42  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaller, Emily              Abundant Lif           6:00.45  
  2 Shelley, Mara                Deer                   6:56.80  
  3 Falk, Kelly                  Rio                    7:11.89  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaller, Emily              Abundant Lif          13:02.68  
  2 Vangen, Hansena              Rio                   13:12.91  
  3 Shelley, Mara                Deer                  15:26.82  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Tia                 Deer                     19.56  
  2 Gary, Brittany               Abundant Lif             21.62  
  3 Thompson, Jessie             Rio                      22.24  
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Tia                 Deer                     56.83  
  2 Maue, Lexy                   Rio                      58.04  
  3 Thompson, Jessie             Rio                    1:02.80  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                        53.92  
  2 Rio  'A'                                              57.70  
  3 Rio  'B'                                           x1:00.78  
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rio  'A'                                            2:11.55  
  2 Rio  'B'                                           x2:12.53  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                      4:47.33  
  2 Rio  'A'                                            4:51.02  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rio  'A'                                           11:37.14  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bierd, Terissa               Deer                   5-00.00  
  2 Bahr, Scout                  Rio                    4-06.00  
  3 Kovalaske, Katelyn           Rio                   J4-06.00  
  4 Villar, Joana                Rio                    4-04.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rick, Liza                   Deer                   8-00.00  
  2 Norton, Beka                 Deer                   6-06.00  
  3 Roberts, Tia                 Deer                   6-00.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harruff, Sophia              Rio                   14-04.50  
  2 Petty, Megan                 Rio                   14-00.50  
  3 Fagen, Shania                Rio                   13-04.50  
  4 Harruff, Alex                Rio                  x12-08.00  
  5 Maue, Lexy                   Rio                  x12-06.25  
  6 Gary, Brittany               Abundant Lif          12-04.75  
  7 Smith, Genivieve             Rio                  x11-09.00  
  8 Larson, Brandy               Rio                  x11-08.50  
  9 Gabrielse, Katelyn           Abundant Lif          11-04.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bierd, Terissa               Deer                  30-00.00  
  2 Harruff, Alex                Rio                   26-09.75  
  3 Thompson, Jessie             Rio                   24-03.75  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Petty, Megan                 Rio                   33-00.00  
  2 Hooker, Sydney               Deer                  27-08.00  
  3 Villar, Joana                Rio                   25-11.00  
  4 Norton, Beka                 Deer                  24-03.00  
  5 Falk, Kelly                  Rio                   23-05.00  
  6 Windsor, Olivia              Rio                  x23-00.00  
  7 Salenious, Trisha            Rio                  x22-08.00  
  8 Sturcova, Liz                Deer                  20-04.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Petty, Megan                 Rio                   90-09.50  
  2 Vangen, Hansena              Rio                   89-10.50  
  3 Norton, Beka                 Deer                  86-01.50  
  4 Hooker, Sydney               Deer                     81-10  
  5 Sturcova, Liz                Deer                  67-03.50  
  6 Villar, Joana                Rio                      58-08  
  7 Windsor, Olivia              Rio                     x46-03  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Farnsworth, Cody             Deer                     11.12   2 
  2 Rockwell, Jordan             Abundant Lif             11.59   2 
  3 DiLorenzo, Stephan           Rio                      12.21   1 
  4 Gesteland, Bailey            Deer                     12.27   2 
  5 Nebel, Eric                  Deer                     12.41   2 
  6 Rockwell, Dylan              Abundant Lif             12.52   1 
  7 Jensen, Matt                 Deer                    x12.60   1 
  8 Pien, Alex                   Abundant Lif             12.61   2 
  9 Homman, Zach                 Rio                      12.72   1 
 10 Herman, Brandon              Deer                    x12.73   2 
 11 Farnsworth, Colin            Deer                    x12.86   2 
 12 Hutzler, Logan               Rio                      12.91   2 
 13 Hewitt, Jake                 Deer                    x13.49   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Farnsworth, Cody             Deer                     22.62   3 
  2 Rockwell, Jordan             Abundant Lif             23.93   3 
  3 Kornelsen, Seth              Deer                     24.59   3 
  4 Mancheski, Bryce             Deer                     24.77   3 
  5 Pien, Alex                   Abundant Lif             25.82   2 
  6 Gesteland, Bailey            Deer                    x25.90   2 
  6 DiLorenzo, Stephan           Rio                      25.90   3 
  8 Farnsworth, Colin            Deer                    x26.49   2 
  9 Homman, Zach                 Rio                      27.23   2 
 10 Fleiner, Hunter              Rio                      27.79   1 
 11 Hewitt, Jake                 Deer                    x28.32   2 
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Farnsworth, Cody             Deer                     52.62  
  2 DiLorenzo, Stephan           Rio                    1:02.73  
  3 Fleiner, Hunter              Rio                    1:07.70  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Porter, Matthew              Rio                    2:10.81  
  2 Delany, Quinn                Deer                   2:14.27  
  3 Holland, Robert              Deer                   2:15.93  
  4 Vogel, Fritz                 Deer                   2:19.24  
  5 Kornelsen, Luke              Deer                  x2:20.10  
  6 Foreman, Shane               Rio                    2:22.62  
  7 Rockwell, Dylan              Abundant Lif           2:26.65  
  8 Kubitz, Tyler                Deer                  x2:28.96  
  9 Williams, Austin             Abundant Lif           2:33.65  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Peter               Deer                   4:59.01  
  2 Holland, Robert              Deer                   5:03.60  
  3 Williams, Austin             Abundant Lif           5:32.61  
  4 Christison, Colin            Abundant Lif           5:40.95  
  5 Norback, Sebastian           Abundant Lif           5:57.46  
  6 Pitzner, Cajin               Deer                   6:01.70  
  7 Salvo, Jeff                  Deer                  x6:07.55  
  8 Holland, Ricky               Deer                  x6:23.23  
  9 Ehlert, Jacob                Rio                    6:31.57  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christison, Colin            Abundant Lif          12:46.49  
  2 Norback, Sebastian           Abundant Lif          12:58.63  
  3 Holland, Ricky               Deer                  13:06.57  
  4 Pitzner, Cajin               Deer                  13:11.69  
  5 Salvo, Jeff                  Deer                  14:38.71  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Selje, Josh                  Rio                      15.84  
  2 Johnson, Zach                Abundant Lif             16.85  
  3 Gill, Harpreet               Abundant Lif             17.79  
  4 Mancheski, Bryce             Deer                     18.40  
  5 Bedward, Aaron               Deer                     19.01  
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Selje, Josh                  Rio                      43.59  
  2 Johnson, Zach                Abundant Lif             46.79  
  3 Bedward, Aaron               Deer                     47.46  
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rio  'A'                                              48.56  
  2 Deerfield  'A'                                        49.38  
  3 Deerfield  'B'                                     x1:04.70  
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                      1:40.29  
  2 Abundant Life Christian  'A'                        1:40.43  
  3 Rio  'A'                                            1:43.09  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rio  'A'                                            3:54.80  
  2 Deerfield  'A'                                      4:01.29  
  3 Deerfield  'B'                                     x4:06.94  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Deerfield  'A'                                     10:48.83  
  2 Rio  'A'                                           11:06.49  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Landsverk, Jon               Rio                    5-06.00  
  2 Thony, Phil                  Rio                   J5-06.00  
  2 Herman, Brandon              Deer                  J5-06.00  
  4 Johnson, Zach                Abundant Lif           5-04.00  
  5 Kornelsen, Seth              Deer                   5-00.00  
  6 Jensen, Matt                 Deer                   4-01.00  
 -- Rockwell, Dylan              Abundant Lif                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collar, Nick                 Deer                  12-00.00  
  2 Jensen, Matt                 Deer                  10-00.00  
  3 Tolmie, Erik                 Deer                   9-06.00  
  4 Vogel, Fritz                 Deer                  x9-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Farnsworth, Cody             Deer                  20-10.50  
  2 Mancheski, Bryce             Deer                  18-01.25  
  3 Gill, Harpreet               Abundant Lif          17-10.50  
  4 Gesteland, Bailey            Deer                  17-05.00  
  5 Hutzler, Logan               Rio                   16-09.50  
  6 Musa, Vince                  Deer                 x16-00.50  
  7 Hewitt, Jake                 Deer                 x14-01.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Selje, Josh                  Rio                   38-00.50  
  2 Gill, Harpreet               Abundant Lif          37-07.75  
  3 Holland, Robert              Deer                  35-07.00  
  4 Farnsworth, Colin            Deer                  33-03.25  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Graffin, Cody                Deer                  32-04.00  
  2 DiLorenzo, Stephan           Rio                   31-06.00  
  3 Knipfer, Eric                Deer                 J31-06.00  
  4 Homman, Zach                 Rio                   31-01.00  
  5 Burant, Eric                 Rio                   30-07.00  
  6 Harmes, Gage                 Rio                  x28-01.00  
  7 Moen, Josh                   Deer                  27-08.00  
  8 Robelia, Austin              Deer                 x21-02.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burant, Eric                 Rio                   89-03.50  
  2 Graffin, Cody                Deer                  87-05.50  
  3 Pien, Alex                   Abundant Lif             86-08  
  4 Salvo, Jeff                  Deer                     84-05  
  5 Knipfer, Eric                Deer                     84-00  
  6 Homman, Zach                 Rio                      81-05  
  7 Norback, Sebastian           Abundant Lif             75-05  
  8 Fleiner, Hunter              Rio                      74-07  
  9 Harmes, Gage                 Rio                  x68-02.50  
 10 Moen, Josh                   Deer                    x60-11  
 11 Robelia, Austin              Deer                    x52-00